X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 21 شهریور 1396

اینجوریا بود

سلام.

نمیدونم شماره بابام رو از کجا به دست آورده بود، زنگ زده بود بابا. یعنی مادرش زنگ زده بود و بعد هم خودش با بابا صحبت کرده بود.

شب که از مهمونی برگشتیم( همون مهمونی که توش چشم خوردم.) بابا گفتن یکی زنگ زد و اینجوری و اونجوری فردا که زنگ زد چی بگم؟ خیلی بی تفاوت گفتم حالا اگههههههه زنگ زد! و با بی تفاوتی رفتم خوابیدم. فردا شبش باز زنگ زد و بابا گوشی رو دادن به من. تلفنی باهاش حرف زدم حرفاش خوب بود اما گفت یه دختر کلاس پنجمی داره که با مامانش زندگی میکنه. حرفاش جوری بود که مشتاقم کرد ببینمش!

دوشنبه ۶ شهریور باهم قرار گذاشتیم. حرفاش به دلم نشست. اصولی بود و منطقی. وقتی از سر قرار برگشتم هیچ عیبی نتونستم روش بزارم. همه چیش به قائده و اصول بود و من از این خیلی متعجب بودم!

فرداش زنگ زد که جواب بگیره. گفتم فعلا مشکلی نیس و تمایل دارم بازم صحبت کنیم. گفت اگه اشکالی نداره با پدرتون یه ملاقات داشته باشم؟ گفتم باشه. فرداش با بابام قرار گذاشتن. بابا تائیدش کردن و ما جلساتمون رو باهم ادامه دادیم. تست شخصیت هم رفتیم. مشاور گفت مشکلی نیست و نمودارتون توی یه بیس هست. و شخصیتاتون مث هم. حالا نه کپی هم ولی بهم میخوره!

پنج شنبه با خانواده ش اومدن خواستگاری. همه شون پسندیده بودن و گفتن اگه که اجازه میدین روز عید بیایم واسه نامزدی!

جمعه دوباره تماس گرفتن و بابا گفتن تشریف بیارین.

روز عید غدیر نامزد کردیم  اما تا دوسه ماه دیگه عقد نمیکنیم. تا بازم به شناخت برسیم. اونا هم قبول کردن.

فعلا که داریم باهم رفت و آمد میکنیم و من شکر خدا چیز بدی توش ندیدم!

از لحاظ سن و سال و تحصیلات و خانواده و دین و مذهب و اقتصادی و فرهنگی هم تناسب داریم.

فقط بحث دخترش هست که اونم داره با مادرش میره خارج از کشور. در تلاشم قبل از رفتنشون با خانم سابقش یه صحبتی داشته باشم.

نظرات (18)
عالی جان خیلی خوبه زن سابق ش ازدواج کرده این خیلی مهمه
خیالم راحت شد ان شاءالله هرچه خیر و صلاح تونه همون بشه ما هم از خوشحالی شما خوشحال بشیم.محیط مجازی کسی همدیگه را نمی شناسه از روی دشمنی و بدجنسی حرف زده نمیشه ازدواج شوخی نیست اینکه دیگران چه کردند ارتباطی به موضوع شما نداره باید طبق روحیه و شرایط بپذیرید که از روی آگاهی باشه حرفم همین بود .
جواب: ممنونم

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 21:19
امتیاز: 0 0
مبارکـــــــــــــــــــــــــه مبارک
الهی خوشبخت بشید
جواب: ممنونم

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 14:49
امتیاز: 0 0
spv [ web ]
انشالله هرچی خوبی و خوشبختیه خدا برات فراهم کنه .. اقای همسر چقد رو دخترشون حساسه اصلا بچشو دوس داره .. چرا حضانتو داده به مادرش ..چقد میخوادبا بچش و مسایلش درگیر بشه ؟ ببخشید اینا سوال های من بود .. به نظر منم اصلا نیازی نیس با خانمش حرف بزنی ذهنت خراب میشه درسته کنجکاوی نمیزاره ادم اروم بشینه ولی ادم خیلی چیزا رو ندونه بهتره تازه خودتم نباید بری باهاش حرف بزنی بهتره مادری خواهری خاله ای مطمن بره ازش اطلاعات بکشه قطعا اونم از سر حسرت و حسادت چشم دیدن شما رو نداره دیگه خودت زنی میدونی دنیای زنا چجوریه ؟
جواب: معلومه که دوستش داره.
سپرده به مادرش چون اعتقاد داره دختر باید با مامانش بزرگ بشه مخصوصا الان که توی سن بلوغ هست

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 11:48
امتیاز: 0 0
نسیم جان من طبق سلیقه شخص خانوم عالی نظر دادم خودش چندبار تاکید داشت با مردی که بچه داره ازدواج نمیکند خب این روحیه و سلیقه که دلایل خودش رو داره و میتونه حتی درست هم باشه مرا نگران کرد که گول نخوره بعضیا روز خواستگاری به هر ریسمانی چنگ میزنند تا جواب مثبت بگیرن اینکه برگشت شون از خارج در حد صفر باشه خیلی اغراق امیزه خب هیچ کسی نمیتونه پیش بینی فردای خودش رو داشته باشه من رساندم که باید حتی به اون موضوع هم فکر کرد که اگر این زن و دختر برگردند عالی خانوم طاقت داره چون زن سابق به خاطر بچه باید یک رابطه سحطی با همسرسابق داشته باشه دختر هم خونه پدرش میاد اگر بخواد به فرض میتونه اذیت هم بکنه به هرحال قبل ازدواج باید همه شرایط رو قبول کرد خوش خیالانه نباشه رفتند پشت سرشون رو نگاه نمی کنند درست نیست مهربانی و تفاهم یک طرف موضوع س طرف دیگه هم چیزهای مهمی هست اینکه دوست کانادایی شما چه طوری بودند هیچ ارتباطی به این مسله نداره به چشم دشمن نگاه کردن معنا ندارد دل صافه ولی درصورتی که یک زن حساسه یا با روحیات و سلیقه اش جور نیست دشواره موضوع کینه و دشمنی نیست فهمیدم این خانوم عالی از این روحیات ندارد گفتم همه جوانب رو درنظر بگیردتا مشکلی پیش نیاد با یک نگاه و پذیرش کامل وارد زندگی مشترک بشه منفی گویی نکردم مثبت گویی در این زمینه هم دلیلی نداره واقع نگرانه باید نگاه کرد اگر با دید قبول کردن همه موارد احتمالی وارد بشن زندگی شیرین تری خواهند داشت.
جواب: من با مردی که بچه ش با خودش زندگی کنه مشکل داشتم نه مردی که بچه ش با مادرش.
دخترشون کاملا با مادرش و شوهر مادرش زندگی میکنه و با پدر خودش در حد یه تماس ارتباط داره.
به هرحال این چیزی هست که خودم و مشاورم در موردش صحبت میکنیم.

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 11:35
امتیاز: 0 0
مبارکه ...خوشبخت شی انشاالله
جواب: ممنونم

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 09:15
امتیاز: 0 0
شما لایق خوشبختی هستی، چون به جای زانوی غم بغل کردن امیدوارانه در مسیرصصحیح تلاش کردی. موفق باشی.
جواب: حتما خوشبخت میشم

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 08:43
امتیاز: 0 0
مبارکت باشه
شکر خدا
انشاله همونی باشه که باید...
خوشبخت بشی دختر ... تو لایق بهترینی
جواب: خدا کنه تا آخر خوب بمونیم

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 08:20
امتیاز: 0 0
چقدر خوبه که صبرت جواب داد، ایشالله بعد از اینم همه چی خوب پیش میره. اگه بچشون رو خوب تربیت کرده باشن پیش شما هم بمونه اذیتتون نمیکنه ولی برای خود بچه بهتره با مامانش باشه. صحبت با همسر سابقش هم خوبه ولی شاید همه چیزایی که میگه راست نباشه، خیلی سال قبل ازدواجم یه خاستگار داشتم فکر کن رفته بود از دوست پسر سابقم تحقیق کرده بود که روابطمون چه جوری بوده و چرا آخرش ازدواج نکردیم اونم یه سری دروغ خیلییی ناجور گفته بود، این خاستگاره هم اومده بود همه رو گذاشته بود کف دست من که ببینه راسته یا نه، بعدش دیگه نه من تمایلی به بودن با اون داشتم نه اون و همه چی تموم شد
جواب: بله. خود دخترش هم تمایل داره با مادرش زندگی کنه.

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 00:11
امتیاز: 0 0
با احترام به نظر مژگان جان، در مورد بچه های ازدواج قبلی همسر فقط باید نگاه تون رو مثبت کنید. من دو دوست کانادایی دارم که هر دو به اصطلاح ما بچه طلاق هستند. هر دوی اونها با احترام از نامادری و ناپدریشون صحبت می کنند و حتی یکیشون مرتب میگه موفقیت امروزش رو مدیون ناپدریش هست ، حتی هزینه دانشگاهش رو هم ناپدریش داده کاری که خیلی از پدر و مادر هایی کانادایی برای بچه هاشون نمی کنند . پس به نظرم برای آرامش خودتون هم که شده نباید به بچه حاصل از ازدواج قبل به عنوان دشمن یا رقیب نگاه کنید، دلتون رو صاف کنید و با محبت ، گذشت و تدبیر زندگی آرومی برای خودتون بسازید.
جواب: علی میگه احتمال برگشتن دخترش در حد صفر هست

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 23:49
امتیاز: 1 0
دلی [ web ]
افرین همین دنده برو پر انرژی باش و قوی تولیاقت بهترین ها رو داری
جواب: من خوشبخت میشم

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 23:16
امتیاز: 0 0
با ارزوی خوشبختی
جواب: سپاس

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 22:49
امتیاز: 0 0
عزیزززززززززززززززززززم انشالله که همه چی به خیر پیش میره و پاسخ صبوری و پاکیتو میگیری
جواب: ان شاالله

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 22:38
امتیاز: 0 0
خانوم عالی حتما با خانم سابق ش حرف بزنید دلیل طلاق ش چه بودخودش به شما چیزی گفته ؟؟اصولا میگن عدم تفاهم زیاد نباید باور کرد برای اطمینان از خانوم سابق و اطرافیان ش بپرسید تو نامزدی و دیدن گذرا چیزی بدست نمیاد همه تو این دوران مهربون هستند.
ان شاءالله سفیدبخت بشین ما که از خدا می خوایم اااااااما این را از روی تو دل خالی کردن نمیگم شادی باید دائمی باشه انشاالله که همین این طور باشه ولی خارج رفتن زن سابق و دخترش خیلی تضمینی نیست دخترش بزرگه احتمالا همیشه پیش مادرشه با این حرفی نیست ولی ممکنه برگردند و شما اگه با این موضوع مشکل دارین چون برگردند دخترش حتما خونه تون میاد شما تا اون جایی که وبلاگ شما رو خوندم قبلا روی این مسائل حساس بودید به هر ترتیب همه موضوعات درنظر گرفته بشه تا خدای نکرده مشکل پیش نیاد منطقی و مهربونی اش شاید راست باشه شرایط کلی اش مهمه و باید کاملا شرایطش را بپذیریدخیلی ها خارج رفتند برگشتند این ادله درستی نیست.
جواب: بله

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 22:25
امتیاز: 0 0
سلام
wooow
چقدرررررر عاااالی
تبریک میگم بهتون
نمی دونین چقدر خوشحال شدم
از صمیم قلبم براتون آرزوی خوشبختی میکنم
جواب: ممنونم

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 22:10
امتیاز: 0 0
من خوشحالم برات.فقط همین.
خوشبخت باشی گل دختر
جواب: ممنونم ترانه جون

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 21:58
امتیاز: 0 0
سلام
میشه رمز رو بمنم بدید لطفا
مرسی

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 21:35
امتیاز: 0 0
عالی جان من زیاد موافق صحبت با همسر سابقش نیستم !میترسم من باب حسادت حرفهایی بزنه که واقعیت نباشه !نباید انتظار داشته باشی حقیقت را از همسر سابقش بشنوی !نظر مشاورت تو این زمینه چی بود ??
جواب: اونم گفت باهاش حرف بزنم.
البته که ممکنه از خوبیاش چیزی نگه. ولی به هرحال باید سبک و سنگین کرد

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 20:37
امتیاز: 0 0
Azin [ web ]
الان داشتم این چند پست‌ آخر رو می‌خوندم و فکر میکردم چقدر بین امید و ناامیدی، بین غم و شادی ممکنه فاصله کم باشه.
برات عاقبت به خیری و خوشبختی آرزو دارم عالی جان
جواب: ممنون عزیز جان

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 20:09
امتیاز: 0 0
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.