X
تبلیغات
رایتل
پنج‌شنبه 30 شهریور 1396

هرروز حالم بهتر میشود.

هرروز احساسم به علی بهتر میشوم.

هرروز اعتمادم بیشتر میشود.

هرروز به جواب مثبت قطعی ام نزدیکتر میشوم.

خدا رو شاکرم به خاطر اینکه به او توکل کردم و جوابم را داد.

نظرات (25)
عالی جون برات ارزوی موفقیت وخوشبختی دارم
ان شاالله که روزی برسه اسم وبلاگت واقعا لبخند رضایت رولبت بیاره وبگی چه سرنوست خوبی قسمتم شد
جواب: حتما که همیطور میشه فاخره جان.
برای همه آرزوی خوشبختی میکنم

سه‌شنبه 4 مهر 1396 ساعت 11:34
امتیاز: 0 0
اسو [ web ]
خداروشک برات ارزوی خوشبختی میکنم
جواب: سپاس اسو جان

سه‌شنبه 4 مهر 1396 ساعت 08:49
امتیاز: 0 0
واویلا من پیاما رو خوندم دیوونه شدم. چشونه این آقای خطیبی و هومن؟ خب حق مسلم توئه که با همسر آینده ات آشنا بشی. اگه عقد کنی که نمی تونی سریع جدا بشی. نامزدی و دوستی برای همینه. برای آشنایی بیشتر.
عالی جان تبریک میگم بهت و خودتو ناراحت حرفا نکن. داستان ملانصرالدین را که یادته. سوار خر بشی ، پیاده کنار خر بری ، بچه تو بذاری روی خر . . . در هر حال حرف مردم تموم نمیشه
جواب: نمیدونم والا

دوشنبه 3 مهر 1396 ساعت 14:22
امتیاز: 0 0
معنای روشنفکر در نظر آدمها چیه ؟
والا تو دین و مذهب ما نوشته که دختر و پسر زیر نظر خانواده ها آشنایی داشته باشن. چون دختر روح حساس و لطیفی داره اذن ازدواج به پدر داده شده چون منطقی تر میتونه پسر رو بررسی کنه.
تمام اصولی که تو مذهب هست اگه به عمقش نگاه کنیم یه علم و روانشناسی زیبایی پشتش داره که به معنای واقعی روشنفکریه!
مذهب فقط مانع لا ابالی گریه ولاغیر
من خودم خیلی مذهبی نیستم. ولی خانواده های مذهبی آگاه و روشنی رو دیدم ک به خودم اجازه تفکیک نمیدم.
مذهبی که خالی از شناخت باشه تفکر و تعصب کورکورانه اس مثل د.ا.ع.ش

یکشنبه 2 مهر 1396 ساعت 10:03
امتیاز: 0 0
آقای هومن!
اولا من اگه روی حرفم به شما بود به خودتون میگفتم. پس اسم منو در کامنتتون نیارید. من کلی گفتم!
دوما نامزدی کار اشتباهی نبود. خانم عالی بالغ هستن. بجای دوستی خیابونی و صیغه و .... خیلی محترمانه زیر نظر خونواده ها دارن با موردشون رفت و آمد میکنن که همدیگه رو بشناسن. دوره نامزدی سراسر هیجان برای خانم عالی و آقای علی نیست. این دو هرکدوم تجربه یه زندگی مشکل رو چشیدن و دختر و پسر 18 ساله نیستن که بخوان عجولانه و احساسی قضاوت کنن. مشاور هم که دارن و باهاش حرف میزنن... پس من و شما هی مته به خشخاش بزنیم که این کارت غلطه اون کارت درسته چه فایده ای داره؟ یکم به احساسات همدیگه احترام بذاریم. فکر میکنم من هم جای خانم عالی بودم همین طور تصمیم میگرفتم . اول سعی میکردم زیر نظر خانواده بشناسم. مشاور برم. تلاشمو برای دیدن همسر قبلی میکردم. بعد سبک سنگین میکردم و اگه خوب بود انتخاب میکردم. اگه بد بود بهم خوردن همین نامزدی بهتر از یه شکست مجدده. والسلام!

یکشنبه 2 مهر 1396 ساعت 09:55
امتیاز: 0 0
چه خبره اینجا!
خوشحالم که این روزها احساس آرامش و خوشبختی داری و امیدوارم عشق تون افزون شود.
جواب: ممنونم ازت.
ان شالله که هرچی خیر پیش بیاد

یکشنبه 2 مهر 1396 ساعت 07:45
امتیاز: 0 0
یک کامنت ناشناس خطاب "به هومن" حرف هایی زد که از روی ترحم می خوام جواب ش را بدم چون معلومه خانواده خوب نداره
حالا یک اسم بی مزه هم بود میذاشتی ترسو
این قدر خودشیرینی کردی یهو شکرک نزنی
این قدر با ادبی یهو چشم نخوری
حق وکاله شما حالا نرخ ش چنده
حق داری جوابم را نخونی چون کامنت ها قبلی مرا نخوندی که می دونی من کاسه داغ تر از آش شدم
بدبخت حداقل داری از یکی دفاع میکنی با متانت و ادب دفاع کن حداقل خانم عالی به شما افتخار بکنه این همه بی ادبی و خرج کردن خودتون خیلی گرونه مراقب روح بیمارت باش
جواب: باهم دعوا نکنین

شنبه 1 مهر 1396 ساعت 23:01
امتیاز: 0 0
انگشتات واریس نگیره یه وقت این قدر می تایپی!!!
آخه به شماچه ربطی داره که شدی کاسه ی داغ تر از آش!!!
ماشاءالله عالی خانم خودش سرد وگرم زندگی رو تا حدی چشیده و تجربه زندگی مشترک و فرازونشیبش رو داره و ان شاءالله بهترین تصمیم رو به یاری خدا وکوری چشم دشمنانش خواهد گرفت.
درضمن ایشون درنهایت کارشون روسپردن به خدا و خدا هم جز خیروصلاح برای بندگانش چیزی نمیخواد.
لطفا کمی هم سکوت بفرمائید واین قدرازخودتون سخنان گهربار درنکنین.
هیچ کسی از خود شخص نسبت به زندگیش دلسوزتر نیست این رو لطفا بفهمین.
این پندهای حکیمانه رو هم برای خودتون وزندگی وفرزندان تون کنار بذارین.
بعد میگن خانما روده درازن والا بعضی از این آقایون اگه بیفتن به حرف که فقط باید بنزین شون تموم شده تا ساکت بشن.
جواب هم به کامنتم بدی یاندی برام مهم نیست ونمی خونمش.
جواب: باهم دعوا نکنین

شنبه 1 مهر 1396 ساعت 21:16
امتیاز: 1 1
خانم عالی لازمه به دو کامنتر شما پاسخ بدهم .
خانم معصوم فهمیدم منظور شما به منه من قضاوت نکردم نظر دادن صرفا قضاوت نیست صریح نوشتن صرفا ته دل را خالی کردن نیست کمی عاقل باشید ممنونم از خانم عالی که جواب دادن "شایدفکر میکنن کمک میکنن" من میگم شایدی در کار نیست حتما قصد کمکه
یه آدم :ای بابا من با مذهبی ها کاری ندارم خانواده اش به همه اطلاع دادند بهم زدن این نامزدی یعنی شکست مجدد نامزد محترم عاشق شده و هیچ جوره نظرش عوض نمیشه من فقط نوشتم نامزدی کار اشتباهی بود از این آدمها آبی گرم نمیشه شناختی اگر وجود داره احتمالا برای دوران ازدواج دائم ست تو نامزدی که ذوق و هیجانه همه چیز زیبا نشان داده میشه و زیبا دیده میشه نامزدشان مرد منطقی نیست اصلا دنبال شناختن بیشتر نیست عقد بهتر بوداگر اون دوست شما با اطلاع همه اطرافیانش نامزدی را بهم زد بدونید که یک شکست رابرای خودش خرید و حتما اذیت شد و روی پیشانی اش دردهاش نوشته نشده بود که شما بخوانید.انشاالله بهم خوردنی در کار نباشه من اااااااصلا نیت تو دل خالی کردن نداشتم نامزدی همینه یا شود یا نشود من منظورم از حرفام چیزهای دیگری بود حکم برهم خوردن حتمی که نداده بودم شما مرا محکوم به گفتار با اطمینان می کنید
خانم عالی بذارید بگم چه چیز قضیه شما مرا شاکی کرده البته همه ما ایرانی ها اینطوریم بحث من قشر خاصی نیست اینکه دوران نامزدیمون با دوران عقدمون فرقی چندانی بین شان نیست و تازه شناخت جا به جا میشه دوران نامزدی دلباخته و اسیر میشیم از شناخت واقعی خبری نیست در دوران عقد دلباخته و تازه به شناخت میرسیم این آقا علی دنبال شناخت اصلا نیست نامزدی نمیدونه چیه اصولش را بلد نیست با این آبی گرم نمیشه من میگم هیچ عیب و ایرادی ندارن اگر به فرض 98درصد اکی باشه 2 درصد هم ایراد باشه اون 2 درصد ناقابل هم نخواهید دید تا این حد ..می دونم کسی هم دنبال دیدن اون دو درصد نیست اما این مدل ادمها درونگرا هستند و فقط میخوان زن بگیرن روشنفکرها هم همینن این رو بگم تا برتان نخوره که مذهبی هستید.
خانم عالی من خبر نداشتم اما شما از خانم اینک هم جوگیر ترید باز اون خانم اون همه کامنت نقادانه رو در مدت زیادی تایید میکرد شما دوبار کامنت انتقادی گذاشتم خیلی برعکس برداشت می کنید انگار به قشر مذهبی بودن تان افتخار نمی کنید و دل تان می خواد روشنفکر قلمداد بشید .
جواب: به شدت هم افتخار میکنم به مذهبی بودنم اما اینکه شما آدمهای جامع رو به دوقشر مذهبی و روشنفکر تقسیم بندی میکنین برام جالبه. یعنی کسی که روشنفکره نمیتونه مذهبی باشه؟ یا کسی که مذهبیه نباید روشنفکر باشه؟
اگه این ازدواج اولم بود بله حرف شما درست بود و من دوران نامزدی رو دوران خوشی و هیجانی میدیدم اما الان قضیه فرق داره. این دوران فقط اسمش نامزدی ولی از نظر من برای شناخته.
علی هم اگه این قضیه رو متوجه نشده باشه تا الان و بعد با جواب منفی من مواجه بشه و بهش گرون تموم بشه، مقصر خودش هست نه من. چون بارها بهش گفتم که من هنوز جوابم قطعی نیست! در ثانی همین علی که میگویید که اصول دوران نامزدی رو بلد نیس مطمئنا اونقدر درک داره که حتی اگه گفته باشه تصمیمش رو برای ازدواج با من گرفته ولی برسه به جایی که ببینه نمیتونه با یک سری از خلقیات و روحیاتم کنار بیاد و ممکنه به مشکل بخوره اونم ادامه نده!
من متوجه نمیشم چرا شما اصرار دارین که ما دوتا مث نوجوانها یکهو تو تب و تاب عشق افتادیم و عقلمون رو از دست دادیم؟

شنبه 1 مهر 1396 ساعت 12:42
امتیاز: 0 2
سپاس عالی خانوم بابت رمز
هزاران هزاربار شکررت خداجوووونم
پایدار سرافراز و موفق باشی در پناه حضرت حق ایشالا
جواب: خواهش میکنم

شنبه 1 مهر 1396 ساعت 10:21
امتیاز: 1 0
دنیا برپایه تعادل و نظم و عدالت هست بعد از اون روزهای سخت رسیدن این روزها حق تو هست
با ارزوی عالی ترین روزها برای تو عالی عزیزم
جواب: متشکرم فاطمه جان

شنبه 1 مهر 1396 ساعت 07:58
امتیاز: 0 0
F.a [ web ]
الحمدلله
خوشحالم که خوبی
جواب: ممنونم

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 21:16
امتیاز: 0 0
آقا هومن چه طوری اینقدر با اطمینان میگید نمیشه نامزدی رو به هم بزنن. من خودم شخصا چند مورد همین جوری دیدم که خانواده هر دو طرف مذهبی بودن و خانوم هم چادری بوده و همه هم میدونستن حتی بچه های دانشگاه، آخرم دیدن بهم نمیخورن خیلی راحت به هم زدن. این مورد به هم زدن نامزدی رو توی قشر غیر مذهبی کم تر دیدم چون اکثرا با هم یه مدت دوست بودن بعد یه نامزدی فرمالیته هم کردن تا برای عروسی اصلی آماده بشن ولی اون زوج های مذهبی واقعا برای شناخت نامزد کرده بودن.
جواب: دقیقا همینطوره ما دستمون برای رابطه قبل از نامزدی و ازدواج باز نیس. یعنی این جا نیفتاده که دو طرف باهم مدتها راحت برن و بیان. پس مجبوریم نامزدی اعلام کنیم و شناختمون رو توی این دوران داشته باشیم.

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 20:58
امتیاز: 1 0
کامنت های پست قبلی و این پست رو خوندم ... چرا هرکی خیلی راحت قضاوت میکنه و ته دل ادمو خالی میکنه. دقیقا بخاطر همین جور ادما وبمو بستم
جواب: نمیدونم شاید فکر میکنن کمک میکنن

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 19:35
امتیاز: 0 0
سلام مبارکه خوشبخت باشید
جواب: سلام
سلامت باشین

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 19:01
امتیاز: 0 0
مبارک باشه عالی جان
جواب: ممنونم

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 14:58
امتیاز: 0 0
خدا رو شکر انشاء الله هر روز بهتر از دیرز باشه برات خوشبخت شی
جواب: انشاالله

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 14:04
امتیاز: 0 0
به واسطه یه دوست خوب اینجا آشنا شدم
یه مقدار از گذشته رو خوندم ...یه مقدار از آینده
آره آدمای مهربون هم پیدا میشن آدمای قدرشناس هم پیدا میشن امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید
جواب: بله هنوزم دنیا خوبیاش رو داره

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 11:06
امتیاز: 0 0
حتماخوشبخت می شویدحرف دیگران مفته.
سلام مرا به خانم اینک جان خواهر عزیزم برسانید
مردان لطیف ن در کلام و رفتار نهایت دقت را رعایت فرمایید این هایی که از مردان غول ساختند ابلهانی بیش نیستند مردان احساس و ذات پاکی دارن مثل زنان اهل کلک و نیرنگ نیستندیعنی چه تا یک روز قبل عقد اگر دیدی حالتون باهاش خوب نبود بهم می زنید مگه این مرد الاف شماست.
این حال خوب بودن با نامزد یا خوب نبودن حال چقدر منو به یاد خانم زهرا هیچ کس شبیه وبلاگشان نیستند انداخت در وبلاگ اینک جان نوشته بودند.
یک سوال چالشی برام پیش اومد چرا خانم هما رستمی و ماری این جا فعال نیستن حضور مستمر ندارن ؟؟؟؟؟ اونا مشاوران قهاری ن از بیکاری روانشناسی می کنند و فقط اااااااستقلال راه می اندازن تا حدی که از مرد بدتون بیاد هما رستمی که مدرک بین المللی علم غیب و روان شناختی انسانها رو دارد.حیف شد که شما از سخنان شان فیض نبردید بیچارگانی برای خود هستند به این آبی که اصلا محل نذارید اول خوبن به به میگه با مذهبی ها کج و مخالفه یه روزی چشم وا می کنید می بینید ای وای کلی کامنت دری وری دریافت شدلائیک تشریف داره .
جواب: آقای خطیبی نمیدونم کامنتتون از روی تمسخر هست یا چیز دیگه. پس جوابی براش ندارم جز این قسمتش که میگین چرا میگی تا یک روز قبل عقد بهم میزنی؟
فرض کنین یک روز قبل از ازدواج به شما خبر دهند یا مطمئن شوید که کسی که قصد ازدواج با او را دارید یک دروغگو شالاتان و کلاه بردار است! نه اصلا یک بیمار روانی ست. نه یک معتاد است و یا هرچیز مهم دیگر.... آیا بازهم سر سفره عقد با او مینشینید؟

جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 00:37
امتیاز: 0 0
Khoda ro shokr Aali jan :-)
In ruza ba labkhand webet ro baz mikonam
جواب: خدا رو شکر که لبخند روی لب دوستامه

پنج‌شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 22:48
امتیاز: 0 0
خوشبخت باشی عالی جان،فمن یتوکل علی الله فهو حسبه
جواب: توکل به خودش فقط

پنج‌شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 21:54
امتیاز: 0 0
انشالله کنارش خوشبخت میشی .
بد به دلت راه نده عزیزم ..توکل کن به خدا ..روزهای خووب تو راهه
جواب: ان شاالله که همینطوره باشه زهرای عزیزم و برای توهم روزای خوبی تو راه باشه

پنج‌شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 21:49
امتیاز: 2 0
خدا را شکر
جدی میگما انشاالله همه ایرانی ها مخصوصا جوانان دم بخت حالشون روز به روز بهتر بشه انشاالله همه ایرانی ها به خصوص جوانان دم بخت انتخاب درست و عاقلانه ای داشته باشند اگه جوشی دیدین به خاطر همین بود وگرنه من کجا شما را دیدم که بابت عروس شدن تان جوش بزنم باز میگن فرهنگ شما برتون هم میخوره صد رحمت به خانم اینک ......
این قدر دم از عقل نزنید تو قشر روشنفکر بی عقل داریم تو قشر مذهبی هم بی عقل داریم مگه من نوشتم روشنفکران عاقل هستند اوه کلی اشتباهات دارن ماشاالله روشنفکران ایرانی برای خودشان نوبری هستند برای خودشون تفکرات مسخره کشف می کنند ما اصلا با عقاید خانواده شما کاری نداریم اصلا فکر می کنم نمی دونم چه سبک زندگی دارید جدای از اون دارم میگم هر خانواده ای اعم از سکولار یا لیبرال یا مذهبی یا کافر فرقی نداره نامزدی را در کشوری مثل ایران اسلامی یک ازدواج رسمی میدونند خواهرمن چیکار به خانواده دارید ملت بی فرهنگن مردم بی شعورند زخم زبون میزنن شما میگید خانواده عقل دارن اگه دیدن صلاح نیست بهم می زنند خب اقوام چرا توسط با عقل ها فهمیدن اطلاع رسانی عاقلان قابل دفاع س؟منفی گویی نیست شما دو تا معلومه با هم ازدواج می کنید ما هم ناراحت نیستیم ولی دیگه نگید دوران شناخت و نامزدی برای خودتون زشته همه چیز تمام شده و پیچیده در فامیل دوران نامزدی نیست عقل قواعد و قانون داره منم می تونم ادعا کنم نابغه جهانی ام اما نیستم شما هر کاری دوست دارید انجام بدید انشاالله خیرش را ببینید فقط برادارانه بگم تو وبلاگ تون همش دنبال تبریک و شادباش نباشید من هیچی دیگران شاید یه چیزی بدونن که شما ندونید ادعا عقل کل بودن بیچاره میکنه حالتون خوبه به سلامتی حالا کدوم آدمی به دنبال بد بودن حال شماست حرف زده شد از جهت این بود که این حال خوب ادامه دار باشه خب همه اوایل حالشون خوبه اما شما سریع گارد می گیرید که چرا به فرهنگ مذهبی توهین می کنید ما داریم طبق فرهنگ خانواده شما گفتگو می کنیم اینکه شما فرهنگ خانوادگی خودتون را قبول ندارید بحث اش جداست شاید فکر کنید داریم مسخره می کنیم من از خودم مطمئنم اصلا نیت مسخره کردن نداشتم همان مواردی که نوشتید را فقط به اندازه وسع خودم تحلیل کردم وقتی همه اقوام و عمه جان ها متوجه میشن هر کسی حتی خانواده خودم باشند تفاوتی نیس این یعنی فرهنگ نامزدی را نداریم ما ایرانی ها کلا فرهنگ خیلی موارد را نداریم چرا این قدر مغرور و از خودراضی هستید من باشم قبول می کنم که فرهنگ اش نبود قبول دارید که دیگه حتی نیم درصد از جناب چیزی ببینید صلاح هم نباشه تاثیری نداره چون یک شکست دیگه س و اقوام بیچاره تون میکنند ؟پس این نامزدی فقط یک نمایش بود این ناراحتی نداره واقعیت همینه ادا در آوردن رابا دلیل به خانواده تان نسبت دادم شما خیلی جوگیرانه با من برخورد می کنیدکل اقوام فهمیدن اون وقت میگید خانواده عقل دارن من دیدم طرف شب عقد تازه اومده به فامیل اطلاع داده تا آزمایش خون و خرید حلقه هم اقوامش نمی دونستند اونا بگن عقل دارن باز یک چیزی .
جواب: باشه شما درست میگین.
ما فرهنگمون غلط و برداشتمون از دوران نامزدی اشتباه.
من خودم با فهمیدن آشناها تا چند روز مونده به عقد موافق نبودم اما زورم به بزرگترا نرسید! پس به جای جنگ و دعوا بهشون گفتم کاری ندارم شماها همه رو خبر کردین، من اگه حتی یه روز قبل از عقد بفهمم حالم با علی خوب نیس و نمیتونم باهاش ازدواج کنم اینکار رو نمیکنم و کاری هم به حرف بقیه ندارم.
حالا شما اصرار دارین کار من غلط باشه من دلیلی نمیبینم بخوام شما رو توجیه کنم.
در ضمن ادای عقل کل بودن نکردم بلکه گفتم عقلم به کار خودم میرسه

پنج‌شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 20:23
امتیاز: 0 2
الهی شکر
الحمدلله
تبریک مجدد بانو
جواب: ممنونم

پنج‌شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 20:07
امتیاز: 0 0
خدا رو شکر عالی جون
جواب: ممنونم عاطی جان

پنج‌شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 18:56
امتیاز: 0 0
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.